Gimnazjaliści z wizytą

Drukuj

Gimnazjaliści z wizytą w sali „Ognik” oraz w schronisku dla zwierząt

Dnia 26 lutego br. uczniowie Gimnazjum im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Lubichowie wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę edukacyjną do Starogardu Gdańskiego. Zaproszenie na wyjazd było skierowane do członków uczniowskiego Klubu M2, który zajmuje się działalnością charytatywną w szkole.

W pierwszej kolejności gimnazjaliści udali się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, strażacy zaprosili uczniów do sali edukacyjnej „Ognik”. Młodzież pogłębiła swoją wiedzę na temat zagrożeń pożarowych czy postępowaniu podczas pożaru. Nie zabrakło również filmów edukacyjnych. Największe wrażanie na uczestnikach wycieczki zrobiło wejście do kuchni, w której trwał symulowany pożar. Ogromne zadymienie oraz  „spalone” sprzęty w pomieszczeniu to obrazy, które na długo pozostaną w pamięci wychowanków lubichowskiego gimnazjum. Sala edukacyjna „Ognik” została otwarta w 2016 roku w ramach rządowego programu „Bezpieczna+”. To ważne miejsce w Starogardzie Gdańskim w kwestii profilaktyki przeciwpożarowej.

Drugim punktem programu wycieczki była wizyta w schronisku dla bezdomnych zwierząt OTOZ Animals. Warto wspomnieć, że młodzież przeprowadziła wcześniej zbiórkę karmy dla psów i kotów. Ten oto skromny podarek trafił na ręce pracowników schroniska. Mimo siarczystego mrozu część uczniów wyprowadziła na spacer dwa psy. Czworonożni podopieczni nie kryli swojego zadowolenia.

Uczniowie wypowiadali się pozytywnie odwiedzinach schroniska. Cieszy fakt, że dla niektórych była to kolejna już wizyta w OTOZ Animals.  – W schronisku byłam już czwarty raz – powiedziała jedna z uczennic. Wcześniej jeździłam tam z rodzicami, adoptowaliśmy trzy koty i nie żałujemy – podkreśliła gimnazjalistka. Pracownik oprowadził młodzież po schronisku, pokazał boksy dla psów, kociarnię i przybliżył gimnazjalistom specyfikę pracy tego miejsca. Poruszony został problem odpowiedzialnej adopcji zwierząt domowych.

 

Sporządziła:

Magda Kalkowska

 

Tuesday the 17th. Design by QualityJoomlaTemplates. Custom text here