Mistrzostwa Polski

Drukuj

Mistrzostwa Polski Szkół Gimnazjalnych i Podstawowych w Zapasach Stylu Wolnego oraz Zapasach Kobiet

15 – 17. 09. 2017 Stargard Szczeciński

 Dnia 15 – 17. 09. 2017 na sali sportowej, Klubu Zapaśniczego Feniks w Stargardzie Szczecińskim, odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Gimnazjalny oraz Podstawowych w Zapasach Stylu Wolnego oraz Zapasach Kobiet.

Podczas zawodów wystartowało około 350 zawodników z całej Polski oraz zespoły zagraniczne. Nasz Klub UKS Olimpik Lubichowo reprezentowało trzech zawodników : Miłosz Gort uczący się w Publicznym Gimnazjum w Lubichowie, Marcin Gort Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubichowie oraz Tomasz Przewoźny Publiczna Szkoła Podstawowa w Zelgoszczy.

Miłosz Gort stoczył trzy walki w kategorii wagowej do 59 kg, zaczął od zwycięstwa, a następnie przegrał dwa pojedynki zajmując ostatecznie miejsce w pierwszej dziesiątce turnieju. Natomiast Marcin Gort oraz Tomasz Przewoźny spisali się doskonale, wręcz na medal koloru brązowego . Chłopacy wystartowali w kategorii wagowej do 30 kg, ulegając w jednym pojedynku, a następne wygrywając pozostałe. Co ostatecznie pozwoliło zając trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski i zdobywając swój upragniony medal.

Seweryn Murawski

Thursday the 20th. Design by QualityJoomlaTemplates. Custom text here