„Na Lubichowskiej Ziemi Rodzą się Medaliści Mistrzostw Polski”

Drukuj

VI Mistrzostwa Polski Młodzików w Zapasach Stylu Wolnego

w Brzegu Dolnym 2017.11.03-05

Dnia 03-05.11.2017 odbyły się ,Mistrzostw Polski Młodzików w Zapasach Stylu Wolnego w Brzegu Dolnym. W zawodach wystartowało 212 najlepszych zawodników z całej Polski, łącznie  56 klubów .Nasz Klub, Gminę Lubichowo oraz Powiat Starogardzki  reprezentowało trzech zawodników : Kacper Szyca oraz Miłosz Gort uczniowie Publicznego Gimnazjum Ks. Kard. St. Wyszyńskiego oraz Szymon Schilling uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubichowie

 Zawodnicy UKS Olimpik Lubichowo wracają z Mistrzostw Polski z medalami :  trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył w kategorii wagowej do 59 kg Miłosz Gort. Miłosz wygrał trzy walki podczas zawodów, w czwartej musiał uznać wyższość zawodnika Krupiński Krystian LKS Orzeł Namysłów, ubiegłorocznego Mistrza Polski Młodzików . Za to w walce o trzecie miejsce nie dał szans zawodnikowi z KS Agros Zamość. Również w wadze do 59 kg co Miłosz walczył Szymon Schilling. Szymon stoczył cztery walki, dwie zdecydowanie wygrywając przez „tusz”, w dwóch ostatnich brakowało trochę szczęścia. Szymon jest zawodnikiem walecznym i ambitnym co daje nam nadziej na przyszłoroczne mistrzostwa.  Ostatecznie nasz zawodnik zajął 10 miejsce w swojej kategorii wagowej wśród 28 zawodników. W kategorii wagowej do 100 kg walczył Kacper Szyca. Nasz zawodnik zwyciężył w trzech walkach przez położenie na łopatki,  dopiero w walce finałowej przegrał na punkty z zawodnikiem Czosnowski Marcin UKS Grunwald Plewiska. W Klasyfikacji drużynowej uplasowaliśmy się na  16 miejscu na 56 zgłoszonych klubów

Dziękujemy wszystkim tym którzy zawsze w nas wierzyli i trzymali za nas kciuki. W szczególność sponsorom, rodzicom naszych zawodników, sympatykom naszego Klubu . Bez Was sukces byłby nie możliwy. Dziękujemy! Zapraszamy wszystkich chętnych do trenowania w UKS Olimpk Lubichowo.

 

Prezes UKS Olimpik Lubichowo

Friday the 22nd. Design by QualityJoomlaTemplates. Custom text here