,Bezpieczna droga do szkoły’’ w Gminie Lubichowo

Drukuj

17 listopada 2017 roku

na sali  sportowej Gimnazjum Kardynała Wyszyńskiego w Lubichowie z inicjatywy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pod patronatem Pana Jacka Marczaka – Kierownika Biura Powiatowego ARiMR w Starogardzie Gdańskim i Pani Katarzyny Dominas – głównego specjalisty Pomorskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Gdyni odbyło się spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami Gminy Lubichowo – uczniami klas I-III szkoły podstawowej. Akcja odbyła się w 2 turach, w których wzięło udział blisko 200 dzieci.      

Na sali gimnastycznej zostały wytyczone 4 stanowiska ćwiczeń: przejście przez jezdnię, przekroczenie przejazdów kolejowych, udzielanie pomocy ofiarom wypadku i  jazda czterokołowym rowerkiem po wytyczonej trasie zgodnie z sygnalizacją i znakami drogowymi. Podczas warsztatów dzieci chętnie uczyły się piosenek, a także wysłuchali pogadanki na temat tego jak poruszać się po drodze oraz jak ważne są odblaski o zmroku. Oprócz rozmowy, była także okazja nauczyć się wykonywania masażu serca na fantomie. Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła jednak jazda na czterokołowym rowerku. Finałem tego przedsięwzięcia było odśpiewanie piosenki oraz wręczenie odblaskowych kamizelek młodym uczestnikom.

            Dziękujemy organizatorom za podjęcie się takiego przedsięwzięcia. Dzieci spędziły czas nie tylko na dobrej zabawie, ale też na nauce istotnych rzeczy, które mają wpływ na bezpieczeństwo zdrowia i życia.

 

Monday the 10th. Design by QualityJoomlaTemplates. Custom text here